Samsung Galaxy A9, štyri fotoaparáty realitou

Huawei nejaký čas viedol a mal prvenstvo v počte fotoaparátov na zadnej strane svojho modelu P20 Pro. O to však dnes prichádza, predbehol ho Samsung, ktorý dnes predstavil svoj model Galaxy A9 so štyrmi fotoaparátmi na zadnej strane zariadenia. Predstavenie nového Galaxy A9 sa konalo v talianskom Miláne. Najväčším ťahákom predstavenia nového zariadenia a zároveň zaujímavosťou sú štyri fotoaparáty na zadnej strane, ktoré prinášajú rôzne špecifikácie a prinášajú zákazníkom nové možnosti a funkcie.

galaxy a9 štyri fotoaparáty detail

Hlavný snímač disponuje s 24 Mpx rozlíšením a clonou f/1.7. Tento snímač bude využívaný aj počas snímania v zhoršených svetelných podmienkach. Druhý fotoaparát ponúka teleobjektív, ktorý zaistí dvojnásobný optický zoom pri rozlíšení 10 MPx a svetelnosti f/2.4. Tretí fotoaparát disponuje s rozlíšením 5 Mpx a v tomto prípade sa clona ustálila na hodnote f/2.2.  Je to snímač pre vytváranie záberov so selektívnou hĺbkou ostrosti. Štvoricu uzatvára ultraširokouhlý objektív so zorným poľom 120°, rozlíšením 8 MPx a clonou f/2.4. Slúži na zachytenie širšej scény.

  • hlavný snímač, 24 Mpx, svetelnosť f/1.7
  • sekundárny snímač, 5 Mpx, svetelnosť f/2.2 pre prácu s hlbokou ostrosti
  • širokouhlý snímač,  8 Mpx, svetelnosť f/2.4 a záberom 120°
  • teleobjektív s 10 Mpx, svetelnosť f/2.4 a 2× optický zoom

samsung galaxy a9 popis štvorice fotoaparátov

Výbava zariadenia

Hlavnou dominantou Galaxy A9 okrem štvorice fotoaparátov je veľký Super AMOLED displej, ktorý má 6,3″ uhlopriečku. Displej má pomer strán 19:9 a disponuje s rozlíšením FullHD+ 1080 x 2220. Pod kapotou novej a9-tky sa ukrýva procesor Snapdragon 660 a sekundovať mu bude slušná kapacita operačnej pamäte RAM, ktorá je 6 GB. Interná pamäť je 128 GB, komu by to nestačilo, môže si ju rozšíriť o pamäťové karty microSD a to až do 512 GB. O stabilnú výdrž novinky by sa mala postarať batéria s kapacitou 3800 mAh. Na začiatok operačný systém Android 8.0 Oreo, neskôr sa pravdepodobne dočkáme aktualizácie na Android 9.0.

samsung galaxy a9 pohľad predná aj zadná strana

Rozmery zariadenia sú 162,5 x 77 x 7,8 mm. Hmotnosť sa zastavila na hodnote 183g. Zadnú stranu tvorí 3D sklo, čo spôsobuje lepšiu ergonómiu a držanie telefónu. Novinka bude ponúkaná v troch farebných prevedeniach a to čiernej Caviar Black, modrej Lemonade Blue a ružovej Bubblegum Pink. Na našom trhu by sa mali do predaja dostať prvé dve spomínané.

 

Tešíme sa, keď sa predstavená novinka dostane na Slovensku do predaja a my vám ju radi prinesieme.

Zdroj: FonTech.sk | mobilenet.cz